Hazard a obec

The 2018 World Cup is fast approaching, with national sides making their final preparations ahead of this summer’s tournament.

We now know the groups after December’s draw. England have been put together with Belgium, Tunisia and Panama in Group G.

Gareth Southgate’s side were not among the top seeds, meaning they featured in pot two during the proceedings.

And with England’s route now mapped out, Southgate will be able to ramp up preparations for the 2018 tournament. 2018 World cup, football News ,Gaming ,Betscore ,Casino …..Sports.vin

Váš podpis se neztratí, na referendu stále pracujeme

Prohlášení o stavu příprava referenda o regulaci heren v Teplicích

Vážení Tepličané,
právě před rokem jsme se na vás poprvé obrátili s prosbou o podporu konání referenda o regulaci heren v Teplicích. Díky vám se podařilo shromáždit asi 5500 tisíce podpisů. Bohužel, řadu z nich nebylo možné uznat pro jejich nekompletnost.
Naším přáním bylo potřebných 4096 podpisů sebrat do konce léta a referendum tak spojit s volbami do krajského zastupitelstva v říjnu 2012, případně s právě probíhajícími prezidentskými volbami. Přání to bylo nebylo realistické a omlouváme se proto těm, v nichž jsme vzbudili naděje na rychlé řešení.
Váš podpis se ale neztratí. Všechny podpisy jsme už ručně překontrolovali, kontaktovali ty, jejichž podpis nebyl v pořádku a údaje doplnili. K dosažení kvóra tak nyní chybí pouhých 129 podpisů, které stále sbíráme. Návrh na referendum zastupitelstvu předložíme.
V roce 2014 Tepličany čekají troje volby (do poslanecké sněmovny, do Evropského parlamentu, do obecního zastupitelstva); může se však stát, že dřív proběhnou mimořádné volby do sněmovny, pokud padne vláda. K první z těchto příležitostí bychom chtěli konání referenda navrhnout.
Můžete-li se do sbírání podpisů ještě zapojit, budeme Vám za vaši pomoc velmi vděční!
Za přípravný výbor místního referenda
Jakub Mráček

 

Tepličané na cestě k referendu o hazardu, na zbytek podpisů zbývá měsíc

Pod návrh na vyhlášení referenda se podepsalo již více než 2200 lidí, aniž by iniciátoři do shánění podpisů cokoli investovali. „Jsme za polovinou potřebného počtu,“ říká optimisticky Jakub Mráček z obecně prospěšné společnosti Pro polis Teplice, která za kampaní Teplice proti hernám stojí. Je proto pravděpodobné, že Tepličané půjdou v říjnu vedle krajských kandidátů a zájemců o senátorské křeslo hlasovat i o tom, jestli se mají ve městě regulovat herny.
Občany Teplic pravděpodobně v rámci podzimích voleb čeká i místní referendum: budou hlasovat o tom, zda pověřit zastupitelstvo omezením heren na území města. Hlasování lze totiž vyvolat na základě návrhu 10 % voličů. Kampaň Teplice proti hernám běží od února 2012, návrh lze podepsat na 30 místech po celém městě. Na těch Pro polis eviduje asi 2200 podpisů. „Asi 500 lidí si formulář také stáhlo a vytisklo, takže podpisů pravděpodobně existuje mnohem víc,“ vysvětluje Mráček. Podle něj tak nebude problém dosáhnout potřebného počtu 4100 Tepličanů, kterým se herny nelíbí.
Pro polis má v plánu všechny formuláře do konce května vybrat, zpracovat a předat zastupitelstvu na jeho nejbližším zasedání. Informace o sběru archů zájemci najdou na www.tepliceprotihernam.cz.